Промінь Просвіти згасає у Дніпрі. Січеславська Просвіта 9 місяців без світла - Січеславська Просвіта

Промінь Просвіти згасає у Дніпрі. Січеславська Просвіта 9 місяців без світла

21 липня 2023 року
Вже більше ста років українці мають свою відому організацію – Товариство «Просвіта», яке завжди віддавало перевагу роботі, що коротко можна охарактеризувати гаслом Миколи Хвильового: «Геть від Москви!». Просвіта пропагує українську мову та культуру, що допомагає українцям зберегти свою ідентичність у складних умовах, коли московська держава оголосила конкретну задачу війни – денацифікацію українців!


На жаль, сьогодні я змушений публічно скаржитися на те, що наше приміщення знаходиться без електропостачання протягом дев’яти місяців. Третього травня 2023 року я звернувся до міської влади з проханням допомогти з поверненням електропостачання до нашого приміщення, але досі проблема залишається невирішеною. Прошу ЗМІ звернути увагу на надзвичайно важливе питання, що стосується діяльності Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка у м. Дніпрі.

Ми віримо, що Ваша підтримка та допомога сприятимуть відновленню повноцінного функціонування нашого простору і ми разом з Вами продовжимо робити вклад у розвиток громади та зміцнення національної самосвідомості

Текст листа та файл звернення додаємо.

З повагою
Сергій Валерійович Тютюнник
т. +380961732537
Голова Дніпровського міського об’єднання
ВТ «ПРОСВІТА» ім. ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

Січеславська Просвіта

Лист №1/03 від 03 травня 2023 року

Дніпровському міському голові

Філатову Б. А.

Щодо діяльності Всеукраїнського товариства

«Просвіта» ім. Тараса Шевченка у м. Дніпрі

Шановний Борисе Альбертовичу!

Звертаємося до Вас із надзвичайно важливим питанням, що стосується діяльності Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка у м. Дніпрі.

Історично наша організація є осередком Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, яке засноване у 1868 р. і є найстарішою громадською організацією України. Свою активну роботу на Січеславщині (тоді – в Катеринославі) «Просвіта» розпочала у 1905 р. Такі видатні особи свого часу, як Дмитро Яворницький, Дмитро та Наталія Дорошенки, сестра Лесі Українки Ольга Косач-Кривинюк, Василь Біднов, Адріан Кащенко, Володимир Хрінников та багато інших, були активними учасниками діяльності «Просвіти» на Січеславщині.

До слова кажучи, «Просвіта» – єдина громадська організація в Україні, на честь якої Національний Банк України випустив іменну монету – у 2008 р.

Товариство «Просвіта» завжди вело просвітницьку роботу, яку коротко можна охарактеризувати відомим гаслом Миколи Хвильового «Геть від Москви!». Тому природньо, що з перших годин 24 лютого 2022 р. ми створили у Дніпровській Просвіті волонтерський та координаційний центр.

Гідно продовжуючи справу наших попередників, команда Січеславської Просвіти активно впроваджує й розвиває у Дніпрі освітні, історичні, мистецькі, художні, туристичні й інші ініціативи, які започатковані і складаються із представників місцевої громади та спрямовані на збереження й популяризацію української культури та традицій.

У листопаді минулого року в нашому приміщенні за адресою: вул. Володимира Мономаха, буд. 17 А, було відключено електропостачання, через що ми переживаємо значні труднощі у проведенні наших заходів і забезпеченні комфортних умов для учасників та відвідувачів.

На жаль, ми не можемо укласти прямий договір на електропостачання, оскільки наявний договір оренди укладено у простій письмовій формі у 2000 р., а орендодавцем зі сторони міської громади стала Міська флотилія юних моряків та річників, на балансі якої в той час була наша будівля.

Тому ми звертаємося до Вас із проханням допомогти нам у вирішенні цієї проблеми та призначити нам зустріч з Вами для обговорення можливості підключення електропостачання у нашому приміщенні, а також співпраці у розвитку просвітницьких проєктів.

Ми віримо, що Ваша підтримка та допомога сприятимуть відновленню повноцінного функціонування нашого простору і ми разом з Вами продовжимо робити вклад у розвиток громади та зміцнення національної самосвідомості.

Чекаємо на Вашу відповідь та з нетерпінням сподіваємося на можливість обговорити ситуацію особисто під час прийому.

Дякуємо за Вашу увагу до нашого звернення та сподіваємося на Вашу підтримку у вирішенні проблеми.

З повагою

Сергій Валерійович Тютюнник

т. +380961732537

Голова Дніпровського міського об’єднання

ВТ «ПРОСВІТА» ім. ТАРАСА ШЕВЧЕНКА