Дописи - Січеславська Просвіта

Дописи

В Дніпрі відбувся молодіжний Культурний Форум

8 грудня 2023 р. Молодь з усієї області зібралася для обговорення шляхів розвитку культури.

Сергій Тютюнник, за запрошенням організаторів форуму представляв Січеславську Просвіту. Ми показали документальний фільм створений до відзначення 155-річчя нашої організації. Також розповіли про сучасні ініціативи Січеславської Просвіти.

Захоплюючим моментом програми від нашої команди була вікторина “Культурна ідентичність Дніпропетровської області”. Кожен учасник із задоволенням складав власний перелік елементів української ідентичності свого рідного краю. Команда дівчат з Підгороднього, представляючи своє місто, заспівали давню козацьку пісню.

Виступи представників з усіх куточків Січеславського краю були проникнуті любов’ю до рідної землі!

Призовим фондом вікторини виступили видання просвітян та дружніх видавництв.

Захід організований Національною молодіжною радою України (НМРУ) в рамках проекту “Level up of youth NGOs for the democratic future of Ukraine”, який виконується Національною молодіжною радою Німеччини (DBJR) в партнерстві з НМРУ за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

Сергій Тютюнник

Січеславська Просвіта

Перший Студентський Логотерапевтичний Форум в Університеті імені Альфреда Нобеля

6 грудня 2023 року в Університету імені Альфреда Нобеля відбулася видатна подія. Кафедра інноваційних технологій з педагогіки, психології та соціальної роботи спільно з Українською Асоціацією Логотерапії та Екзистенційного Аналізу провела Перший Студентський Логотерапевтичний Форум. Вперше проходив Форум, активними учасниками якого стали студенти 3-5 курсів спеціальності «Психологія» і аспіранти спеціальності «Професійна освіта» Університету імені Альфреду Нобеля, студенти Дніпровського державного медичного університету разом зі своїми педагогами – професоркою Людмилою Василівною Новицькою-Усенко та доценткою Людмилою Іванівною Васильєвою.

Тема форуму «Погляд на людину в логотерапії В. Франкла: димензійний аспект».

Вітальне слово учасникам Форуму лунало від завідувачки кафедрою, професорки Наталії Волковою, професорки Людмили Новицької-Усенко, доцентки Людмили Васильєвої, співзасновниці Української Асоціації Логотерапії та Екзистенційного Аналізу Ганни Чупрової.

Доповідь на тему «Логотерапія як єдина психотерапія, що виходить із духовного і націлена на нього» зробила доцентка Вікторія Бикова. Цікаві доповіді підготували студенти УАН Ольга Олешко, Марія Новікова, Софія Аракелян, Юлія Натрошвілі, Ксенія Павелко, Карина Андріанова, а також Вячелав Постовий (ДДМУ).

Активно відбувалося обговорення доповідей, видатних промов В. Франкла, витвори мистецтва художника Едварда Мунка, а також роботи студентів університету, ставилися запитання і за підсумками була проведена вікторина. Цікаво пройшло і обговорення художнього фільму «Мирний воїн». У другій частині Форуму студенти виконали медитаційну вправу зі свічкою «Віск стає світлом». Було багато захоплення, роздумів над важливими питаннями Як віднайти сенс життя? Що таке самотрансцендентність як сутність існування? Як виявляється незламність людського духу?, з якими ділилися студенти – майбутні психологи і майбутні лікарі.

Завершили захід підведенням підсумків і одою цілісності, єдності і неподільності Людини в димензійному вимірі. На завершення студенти отримали чудові подарункивід своїхпедагогів та організаторів Форуму. Найкращими подарунками для студентської молоді виявились, як очікували, книжки від викладачів, такі потрібні видання наших педагогів-вчених з психології, медицини, логотерапії.

Неймовірно, що цей Форум став надзвичайним враженням, корисним досвідом для сучасної студентської молоді, що так наполегливо оволодівала новими знаннями. Дякуємо всім учасникам!

Дніпро обговорює шляхи зцілення ран війни: Ментальне здоров’я та психологічна просвіта

Дніпро, 17 листопада – У місті Дніпро відбулася конференція на тему «Зцілення ран війни: духовність та психологія», яка об’єднала лідерів та фахівців різних галузей з метою обговорення та розробки стратегії спільної діяльності у сфері психічного здоров’я та духовності. Як зазначає один з організаторів заходу Олексій Савчук: “Мета заходу – відкритий діалог та обговорення викликів, пов’язаних із війною, з метою розробки стратегії спільної дії духівників та фахівців у сфері психічного здоров’я. Ми підкреслюємо важливість об’єднання зусиль для надання цілісної підтримки тим, хто постраждав внаслідок війни”.

Голова Січеславської Просвіти, Сергій Тютюнник, висловив задоволення від активної участі команди Просвіти у дискусіях та обговореннях конференції. Він підкреслив важливість роботи, яку організація виконує для соціальної та психологічної адаптації громадян, які переживають воєнні події. “За часи гарячої фази війни ми провели десятки заходів, спрямованих на соціальну та психологічну адаптацію українців як у Дніпрі, так і в Херсонській, Миколаївській областях. Ми надали допомогу тисячам українців за цей час”, – зазначив Тютюнник. Він також розповів про різноманітні проекти, які реалізує Січеславська Просвіта, такі як зустрічі в групах самодопомоги, організація подій на звільнених територіях, та підтримка тенісної школи для дітей переселенців та дітей військових.

Тема конференції «Зцілення ран війни: духовність та психологія» стала важливою для учасників події, серед яких були лідери релігійних спільнот, фахівці з психічного здоров’я та представники профільних організацій. Висловлюючи підтримку конференції, голова Січеславської Просвіти закликав до подальшої співпраці та вдосконалення проектів, спрямованих на покращення ментального здоров’я та психологічної стійкості громадян.

“Ми зацікавлені підсилити наші проекти кваліфікованою психологічною допомогою, працювати в напрямку ментального здоров’я. Для нас важливо підтримувати громадян, які пережили страшні моменти окупації та воєнні дії. Наша команда залишається відданою ідеї підтримки і спільного зцілення”, – додав Тютюнник.

Один із важливих аспектів роботи Січеславської Просвіти – це проведення зустрічей у групах самодопомоги, розмовних клубів української мови, майстер-класів та лекцій.

В особливому тандемі виступили Вікторія Бикова – доктор філософії, практичний психолог та Микола Несправа – професор, священник, психолог та психотерапевт з темою «Чому Україна потребує логотерапії?». Науковці розповіли про досвід заснованої на початку гарячої фази війни Української Асоціації Логотерапії та Екзистенційного аналізу в організації навчання для психологів.

Участь в конференції стала можливістю для команди Січеславської Просвіти обмінятися досвідом, вивчати нові підходи та налагодити партнерства для подальших проектів на благо психічного здоров’я громадян. Робота в напрямку ментального здоров’я залишається актуальною та необхідною для підтримки тих, хто пережив воєнні події та потребує спеціалізованої допомоги.

Сергій Тютюнник, Вікторія Бикова, Микола Несправа, Ассоль Зубко