Дописи - Січеславська Просвіта

Дописи

Засідання координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності

Сьогодні, 22 травня 2024 року, о 13:00 у Білій залі Дніпровської міської ради відбулося засідання координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності.На порядку денному були розглянуті такі питання:- Проведення військово-патріотичних заходів.- Підготовка проєкту щодо встановлення меморіальних конструкцій на честь героїв-захисників.- Організація фестивалю та спортивних заходів для дітей.- Проведення заходів до Дня пам’яті жертв голодомору і політичних репресій.- Популяризація видатних постатей Товариства «Просвіта» нашого краю.- Презентація книг, присвячених захисникам України.- Проєкти з опрацювання та видання історичних документів.

Загалом, робота ради набирає обертів, додаються нові проєкти, міцніють зв’язки між представниками влади, виконавчими органами, комунальними закладами та громадянським сектором.

Санжара Олександр Олександрович
Дніпровська міська рада, секретар міської ради, Сергій Луденський, Департамент молодіжної політики та національно-патріотичного виховання ДМР
Фідель Сухоніс, ліворуч, голова у Дніпропетровська обласна організація НСПУ
Сергій Тютюнник, голова Січеславської Просвіти

Всеукраїнські Гончарівські читання у Дніпровській Політехниці

106 років тому, 3 квітня 1918 року, народився український письменник, публіцист та громадський діяч Олесь Терентійович Гончар. Життя та творчість класика тісно пов’язані з Січеславщиною!

У теплий весняний день 3 квітня в НТУ “Дніпровська політехніка” відбулося надзвичайно змістовне та натхненне дійство — Всеукраїнські Гончарівські читання “СЛОВО ОЛЕСЯ ГОНЧАРА: ГОЛОС ПОКОЛІНЬ”.

Захід, організований Центром культури української мови імені Олеся Гончара та Кафедрою філології та мовної комунікації Дніпровської Політехники, зібрав навколо безсмертного слова Олеся Гончара студентів і викладачів з Полтавської та Дніпровської політехнік, Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, Дніпровського фахового коледжу радіоелектроніки, учнів Кам’янського ліцею інформаційних технологій та творчу інтелігенцію Січеславщини.

Сергій Тютюнник, голова Січеславської “«Просвіти», поділився своїми враженнями: “Це було незабутнє культурне свято у Дніпрі! Організатори вдало створили формат, що гармонійно об’єднав яскраві музичні виступи, літературні читання, виконані з акторською майстерністю, та презентації досягнень освітніх закладів, подарувавши всім справжню святкову та надихаючу атмосферу. Мені було надзвичайно приємно отримати запрошення від просвітян з Дніпровської Політехніки, і я висловив щирі побажання студентам та науковцям продовжувати зберігати та примножувати українську спадщину, а також подякував за їхню невтомну працю від імені нашого Товариства «Просвіта».

Сергій Тютюнник, голова Січеславської «Просвіти»

Відродження кобзарства в серії ‘Постаті Просвіти’

20 березня 2024 р.

Сьогодні, під час засідання Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності при Дніпровській міській раді, голова Січеславської Просвіти Сергій Тютюнник представив видавничу серію “Постаті Просвіти”.

Ми пишаємося тим, що вже видали першу книгу серії, присвячену Василю Біднову, видатному діячеві просвітницького руху нашого краю. Але ми не зупиняємося на досягнутому! 📖

Наступна книга серії буде присвячена “бандурному батькові” – Миколі Олексійовичу Богуславському, який відіграв ключову роль у розвитку української музичної культури та кобзарського відродження. 🎼

“Бандурний батько – Микола Богуславський” стане невід’ємною частиною нашої серії, яка покликана вшановувати пам’ять та спадщину видатних особистостей, що формували українську ідентичність.

Сподіваємося на вашу підтримку.

голова Січеславської Просвіти Сергій Тютюнник представив видавничу серію “Постаті Просвіти”