Відкрийте сторінки історії: Видано книгу «Спогади» Василя Біднова! - Січеславська Просвіта

Відкрийте сторінки історії: Видано книгу «Спогади» Василя Біднова!

Шановні друзі!

У наш час особливо важливо створювати ще більше українського: українських книг, української музики, українських фільмів та іншого, щоб розповідати всьому світові про нас!

Саме тому наша Просвіта виступає ініціатором та активним помічником видання книг, оскільки видавнича справа для Просвіти завжди була і є важливою.

З великим задоволенням представляю вам видання спогадів Василя Біднова – колишнього голови Січеславської Просвіти, що мав честь служити нашій громаді більше сотні років тому. Ця книга стала можливою завдяки зусиллям команди сучасної Січеславської Просвіти. Це проєкт, який набув життя завдяки підтримці багатьох людей, які цінують історію та поважають роль українських діячів науки, культури та освіти.

З повагою

Сергій Тютюнник

Голова Дніпровського міського об’єднання

Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка

Василь Біднов: Спогади / упорядник Микола Чабан. — Дніпро: ЛІРА, 2023. – 128 c.

Анотація від упорядника Миколи Чабана.

“Спогади” Василя Біднова – це спроба зібрати воєдино мемуарні нариси одного з незаслужено забутих діячів Січеславської “Просвіти” в Катеринославі, професора низки вищих шкіл в Україні, Чехії та Польщі. Василь Біднов (1874-1935) працював на українській ниві у ті часи, коли жниво було багате, та працівників було обмаль. Отже, йому доводилося бути і викладачем, і архівістом, і редактором, і політиком… На щастя, життя подарувало йому зустрічі з багатьма цікавими людьми, він ділиться з читачем оцінками таких постатей української науки і красного письменства як Олександр Кониський, Дмитро Яворницький, Микола Петров, Андріян Кащенко чи забутий астроном Олександр Аленич. У цих спогадах з’являється й незабутній Микола Міхновський. Мемуарні нариси становлять цінність й тим, що віддзеркалюють громадсько-політичне життя Катеринослава напередодні національно-визвольних змагань, боротьбу українців за свої права в умовах імперської дійсності. Унікальним свідченням є також спогади про перші роки існування українського університету в Кам’янці-Подільському.

Нинішнє видання присвячене 150-річчю від дня народження Василя Олексійовича Біднова, яке припадає на січень 2024 року.

“Спогадами” Василя Біднова Січеславська “Просвіта” започатковує серію видань, присвячених яскравим постатям просвітнього руху нашого краю.

Книга доступна за ціною 200 грн. Ваші замовлення для відправки книг чекаємо на на E-mail: [email protected]