Дніпро обговорює шляхи зцілення ран війни: Ментальне здоров'я та психологічна просвіта - Січеславська Просвіта

Дніпро обговорює шляхи зцілення ран війни: Ментальне здоров’я та психологічна просвіта

Дніпро, 17 листопада – У місті Дніпро відбулася конференція на тему «Зцілення ран війни: духовність та психологія», яка об’єднала лідерів та фахівців різних галузей з метою обговорення та розробки стратегії спільної діяльності у сфері психічного здоров’я та духовності. Як зазначає один з організаторів заходу Олексій Савчук: “Мета заходу – відкритий діалог та обговорення викликів, пов’язаних із війною, з метою розробки стратегії спільної дії духівників та фахівців у сфері психічного здоров’я. Ми підкреслюємо важливість об’єднання зусиль для надання цілісної підтримки тим, хто постраждав внаслідок війни”.

Голова Січеславської Просвіти, Сергій Тютюнник, висловив задоволення від активної участі команди Просвіти у дискусіях та обговореннях конференції. Він підкреслив важливість роботи, яку організація виконує для соціальної та психологічної адаптації громадян, які переживають воєнні події. “За часи гарячої фази війни ми провели десятки заходів, спрямованих на соціальну та психологічну адаптацію українців як у Дніпрі, так і в Херсонській, Миколаївській областях. Ми надали допомогу тисячам українців за цей час”, – зазначив Тютюнник. Він також розповів про різноманітні проекти, які реалізує Січеславська Просвіта, такі як зустрічі в групах самодопомоги, організація подій на звільнених територіях, та підтримка тенісної школи для дітей переселенців та дітей військових.

Тема конференції «Зцілення ран війни: духовність та психологія» стала важливою для учасників події, серед яких були лідери релігійних спільнот, фахівці з психічного здоров’я та представники профільних організацій. Висловлюючи підтримку конференції, голова Січеславської Просвіти закликав до подальшої співпраці та вдосконалення проектів, спрямованих на покращення ментального здоров’я та психологічної стійкості громадян.

“Ми зацікавлені підсилити наші проекти кваліфікованою психологічною допомогою, працювати в напрямку ментального здоров’я. Для нас важливо підтримувати громадян, які пережили страшні моменти окупації та воєнні дії. Наша команда залишається відданою ідеї підтримки і спільного зцілення”, – додав Тютюнник.

Один із важливих аспектів роботи Січеславської Просвіти – це проведення зустрічей у групах самодопомоги, розмовних клубів української мови, майстер-класів та лекцій.

В особливому тандемі виступили Вікторія Бикова – доктор філософії, практичний психолог та Микола Несправа – професор, священник, психолог та психотерапевт з темою «Чому Україна потребує логотерапії?». Науковці розповіли про досвід заснованої на початку гарячої фази війни Української Асоціації Логотерапії та Екзистенційного аналізу в організації навчання для психологів.

Участь в конференції стала можливістю для команди Січеславської Просвіти обмінятися досвідом, вивчати нові підходи та налагодити партнерства для подальших проектів на благо психічного здоров’я громадян. Робота в напрямку ментального здоров’я залишається актуальною та необхідною для підтримки тих, хто пережив воєнні події та потребує спеціалізованої допомоги.

Сергій Тютюнник, Вікторія Бикова, Микола Несправа, Ассоль Зубко