Перший Студентський Логотерапевтичний Форум в Університеті імені Альфреда Нобеля - Січеславська Просвіта

Перший Студентський Логотерапевтичний Форум в Університеті імені Альфреда Нобеля

6 грудня 2023 року в Університету імені Альфреда Нобеля відбулася видатна подія. Кафедра інноваційних технологій з педагогіки, психології та соціальної роботи спільно з Українською Асоціацією Логотерапії та Екзистенційного Аналізу провела Перший Студентський Логотерапевтичний Форум. Вперше проходив Форум, активними учасниками якого стали студенти 3-5 курсів спеціальності «Психологія» і аспіранти спеціальності «Професійна освіта» Університету імені Альфреду Нобеля, студенти Дніпровського державного медичного університету разом зі своїми педагогами – професоркою Людмилою Василівною Новицькою-Усенко та доценткою Людмилою Іванівною Васильєвою.

Тема форуму «Погляд на людину в логотерапії В. Франкла: димензійний аспект».

Вітальне слово учасникам Форуму лунало від завідувачки кафедрою, професорки Наталії Волковою, професорки Людмили Новицької-Усенко, доцентки Людмили Васильєвої, співзасновниці Української Асоціації Логотерапії та Екзистенційного Аналізу Ганни Чупрової.

Доповідь на тему «Логотерапія як єдина психотерапія, що виходить із духовного і націлена на нього» зробила доцентка Вікторія Бикова. Цікаві доповіді підготували студенти УАН Ольга Олешко, Марія Новікова, Софія Аракелян, Юлія Натрошвілі, Ксенія Павелко, Карина Андріанова, а також Вячелав Постовий (ДДМУ).

Активно відбувалося обговорення доповідей, видатних промов В. Франкла, витвори мистецтва художника Едварда Мунка, а також роботи студентів університету, ставилися запитання і за підсумками була проведена вікторина. Цікаво пройшло і обговорення художнього фільму «Мирний воїн». У другій частині Форуму студенти виконали медитаційну вправу зі свічкою «Віск стає світлом». Було багато захоплення, роздумів над важливими питаннями Як віднайти сенс життя? Що таке самотрансцендентність як сутність існування? Як виявляється незламність людського духу?, з якими ділилися студенти – майбутні психологи і майбутні лікарі.

Завершили захід підведенням підсумків і одою цілісності, єдності і неподільності Людини в димензійному вимірі. На завершення студенти отримали чудові подарункивід своїхпедагогів та організаторів Форуму. Найкращими подарунками для студентської молоді виявились, як очікували, книжки від викладачів, такі потрібні видання наших педагогів-вчених з психології, медицини, логотерапії.

Неймовірно, що цей Форум став надзвичайним враженням, корисним досвідом для сучасної студентської молоді, що так наполегливо оволодівала новими знаннями. Дякуємо всім учасникам!