Молодь України створює мотиваційну книжку про сильних духом українців - Січеславська Просвіта

Молодь України створює мотиваційну книжку про сильних духом українців

Талановиті діти та молодь Дніпропетровщини стали фіналістами концептуального літературно-мистецького конкурсу, який відбувся в липні-серпні 2023 року в рамках Всеукраїнського культурного проєкту «УСПІХ УСУПЕРЕЧ». Їхні твори надруковані в першій в Україні книжці про успіх по-українськи, авторами якої юні автори з усієї України.

Мета конкурсу – почути думки новітнього покоління українців, відкрити юні таланти,  разом осмислити і пройти шлях від терен до зірок через реальні життєві приклади успішних українців з історії та сучасності. Дітям та підліткам до 19 років пропонувалось розповісти мотиваційну історію життя та успіху улюбленого персонажа від давньої до сучасної історії України у цікавій формі: літературній, художній (у вигляді коміксу) або креативній презентації.

У конкурсі взяли участь понад 400 робіт з усіх регіонів нашої країни: від Донеччини до Закарпаття.

Через російську агресію чимало учасників і учасниць конкурсу в графі «проживання» вимушені були вказати одночасно два міста – де жили до вторгнення, і, де живуть нині – адже вимушені бути внутрішніми переселенцями. Більшість таких з Донеччини та Харківщини. Деякі зазначили рідне місто в Україні, інше за її межами: Німеччина, Чехія, Канада, Польща….

Діти з Дніпропетровщини подали  чи не найбільше робіт на конкурс та були відзначені у всіх номінаціях. Багато юних мешканців нашого краю стали фіналістами, а їхні роботи увійшли до унікальної антології найталановитіших юних авторів України.

Отже, у номінації «літературний твір» фіналістами стали Кирило Яценко, 17 р. з м. Кривий Ріг, який написав твір про Жана Беленюка – українського спортсмена й політика, чемпіона з греко-римської боротьби; Дар’я Близнюк, 16 р. з м. Дніпра, яка розповіла про першу тревел-блогерку Софію Яблонську, Іляна Афім’їна, 12 р. з м. Кривий Ріг, яка написала вірш прощлях до успішності Лесі Українки, а також Поліна Черевкова, 13 р. з м. Синельникове з твором «Білі скроні – це не старість».

У номінації «художня робота (комікс)» фіналістками стали дві юні перспективні художниці з Дніпра – Мирослава Сокоринська, 13 р., авторка коміксу про співачку Соломію Крушельницьку та Ельміра Мирзогаєва, 15 р., яка в малюнках розповіла про гурт «Океан Ельзи».

Створили креативні презентації та вийшли в фінал Марія Сахно, 11 р. з м. Дніпра з роботою «Хто такий Степан Бандера?»; Марина Циганкова, 15 р. з м. Кам’янського, яка розповіла про Андрея Кузьменка (Скрябина) та Анастасія Станіславова, 17 р., м. Дніпро з роботою про сучасну українську дизайнерку Ксенію Шнайдер.

Ці роботи  увійшли до антології про успішних українців та українок «Успіх усупереч: історії сильних духом українців», яка вийшла одночасно в друкованому та електронному форматі, а також має аудіоверсію. Ця книжка інтерактивна: її можна читати, слухати твори в авторському виконанні, через кюар-коди та клікабельні посилання відкрити, подивитись, завантажити відео, аудіо та презентації.

Читати, слухати та скачати електронну версію книжки можна на нашому сайті https://uspikhusuperech.com.ua/konkurs-uspikh-usuperech/tvorchi-roboti/

Одночасно в рамках проєкту створено мотиваційну платформу-блог талановитих дітей, підлітків і молоді для презентації їхніх робіт у галузі літератури й мистецтва https://uspikhusuperech.com.ua/  

Ця платформа є першим вебмайданчиком, який акумулює творчість молоді України. На ній кожен охочий може створити свою власну сторінку. Запрошуємо всіх бажаючих – долучайтесь!

Організаторкою проєкту виступала Громадська організація «Краєзнавчо-культурне товариство «Д.І.Я.» за підтримки Українського культурного фонду. 

Яна Тимошенко – кураторка проєкту “Успіх усупереч”, керівниця Громадської організації “Краєзнавчо-культурне товариство “Д.І.Я.”

Тетяна Кулик – кураторка Всеукраїнського літературно-мистецького конкурсу “Успіх усупереч”