«Просвіта» Дніпра ініціює Мораторій на публічне використовуваннє російськомовного культурного продукту.
22 жовтня 2025 року відбуло ся засіданнє Координаційної ради при Дніпровській міській раді, на котрім підняли стратеґічно важливе для захисту українського простору пита́ннє. Голова Дніпровського міського об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, Сергій Тютюнник, виступив з ініціятивою запровадженнє у місті Дніпрі Мораторію на публічне використовуваннє російськомовного культурного продукту.
На часі повномаштабної російської аґресії, культурна та інформаційна політика набуває ваги фронту. Публічне поширеннє російськомовного контенту є частиною т. зв. «м’якої сили», котра історично використовувала ся імперією для деукраїнізації та підтриманнє мітології «одного народу». Ухваленнє Мораторію є рішучим кроком для захисту національної ідентичности, заохоченнє розвитку українського культурного продукту та посиленнє ментальної стійкости громади.
Суть цього Мораторію полягає в тому, аби на рівні рішення Дніпровської міської ради заборонити: публічне виконаннє російськомовних музичних творів (пісень) та показ відеокліпів у міських закладах, громадському транспорті, кафе, ресторанах, магазинах та инших публічних місцях; а також проведеннє концертів, театральних вистав, показів фільмів чи инших культурно-масових заходів, котрі містять російськомовний культурний продукт.
Наразі важливим є ретельне вивченнє юридичного аспекту такого Мораторію, а також аналіза досвіду инших реґіонів України (Київ, Львів, Тернопіль, Житомир та инші), де подібні рішення вже успішно функціонують на місцевому рівні. Дніпровська «Просвіта» прагне, аби Дніпро, як форпост Східної України, рішуче звільнив ся від культурного імперського тягару та наповнив ся справжнім українським змістом.