Відновлення розмовних клубів української мови після призупинення: досвід Січеславської Просвіти - Січеславська Просвіта

Відновлення розмовних клубів української мови після призупинення: досвід Січеславської Просвіти

З початку повномасштабного вторгнення на деякий період часу проведення Безкоштовних курсів української мови Січеславської Просвіти було тимчасово призупинено.

Але постійний запит від громадськості, членів організації та інших відвідувачів нашого волонтерського центру у Просвіті спонукав уже з літа відновити курси української мови у Січеславській Просвіті.

Поновлені курси ми почали організовувати у форматі українського розмовного клубу, а саме це були різноманітні тематичні зустрічі: обговорення правил української мови і важливих питань у країні, кіноклуб і наш ретро Вініл клуб, декламування віршів і зустрічі з письменниками нашого краю (до нас завітали Еліна Заржицька, Володимир Кільченський, Анатолій Шкляр).

Загалом у реєстраційній формі для запрошення на розмовні зустрічі зареєструвалося приблизно 200 осіб!

І таким чином, на початку грудня, саме до 154 років з дня народження «Просвіти», ми провели 25-ту розмовну зустріч – та після цього сталася неприємність, адже приміщення Січеславської Просвіти «відрізали» від електроенергії.

Та враховуючи обставини, постійні обстріли об’єктів електропостачання в країні, це було цілком очікувано. А оскільки наша команда Січеславської Просвіти ставиться до громадської діяльності як до власної справи, ми це передбачили – і вже з жовтня ми почали проводити виїзні заходи розмовного клубу або ж запрошувати відвідувачів наших розмовних зустрічей на заходи, де ми виступили співорганізатором (як-от майстер-клас з мистецтва традиційної вишивки або презентація нової книги січеславського просвітянина і краєзнавця Миколи Чабана). На зараз це майже 30 подій – і така кількість за не найсприятливіших умов нас дуже тішить.

Нашим добрим партнером на щотижневих заходах став ТРЦ “Neo Plaza” – власне, у їхньому приміщенні і відбуваються зустрічі щоп’ятниці о 18:30, а з початку квітня – ще й спільно організовані нами майстер-класи для дітей щосуботи о 12:00.

Кожен охочий може приєднатися до україномовного середовища безкоштовно, лише зареєструвавшись у формі, яку ми публікуємо щоразу з анонсом заходу у нашому телеграм каналі https://t.me/PROSVITADNIPRO

Ми щиро радіємо з того, що вдається залучати все більше і більше людей до культурної та просвітницької діяльності.