У Січеславській Просвіті відсвяткували День української писемності та мови - Січеславська Просвіта

У Січеславській Просвіті відсвяткували День української писемності та мови

9 листопада в Україні щороку відзначається День української писемності та мови. Січеславська Просвіта, безперечно, не могла залишитися осторонь.

Валентина Недвига, Січеславська Просвіта: “Думаю, не помилюсь, коли скажу, що багато хто у нас вбачає в словосполученні “державна мова” якийсь певний архаїзм, щось таке на зразок масивної старої шафи, яка дісталася у спадок від пра-пра… і стоїть як бідна родичка, з якої періодично витирають пил. Насправді – мова – це своєрідний живий організм, що постійно розвивається і змінюється. Українська мова, звісно, не є винятком. Одним із завдань, які ми перед собою ставили, організовуючи захід у Січеславська Просвіта до Дня української писемності та мови було показати, які золоті розсипи мовного скарбу нам дісталися у спадок і як за допомогою них ми можемо сумувати і радіти, оборонятись і наступати, а також пізнавати і відкривати нові знання, нові горизонти і що це зовсім не нудний архаїзм. Сподіваюсь, нам це вдалося.
Мова живе і квітне тоді, коли нею говорять і її плекають. А в нашому випадку наша мова – це ще й наша фортеця! “Нація повинна боронити свою мову більше, ніж свою територію”, — говорила Леся Українка. Адже територію можна відвоювати, а коли вмирає мова, вмирає і нація. Тому завданням кожного українця має бути, за висловом відомого професора-мовознавця О. Пономарева, “агресивно її відстоювати.””

Підготував Голова Дніпровської міської «Просвіти» Сергій Тютюнник.