Новітня історія - Січеславська Просвіта

Новітня історія

Новітня історія

2019
Вер 09

Стінопис на честь Івана Труби

Стінопис на честь Івана Труби

Завдяки Анастасії Тепляковій та проекту Слово на стіні біля Січеславської Просвіти відкрито стінопис на честь Івана Труби. Читати докладніше.

Бер 31

Старт роботи Безкоштовних курсів “Python для початківців”

  В цей день просвітянин Максим Ганістрат провів перше заняття в Січеславській Просвіті Безкоштовних курсів “Python для початківців“.

  Січ 18

  Творчий вечір Сергія Злючого

  Творчий вечір Сергія Злючого

  Відбувся творчий вечір Сергія Злючого, поета і громадського діяча із м. Кам’янського.

  Січ 05

  Розпочав роботу Український дитячий простір

   В Січеславській Просвіті розпочав свою роботу Український дитячий простір під опікою і керівництвом Ксенії Реут.

   2018
   Гру 31

   Підсумки 2018 року

   За весь 2018 рік Січеславською Просвітою проведено 137 кульурно-просвітницьких заходів різної направленості. Ми раді, що до діяльності в Січеславській Просвіті долучаються все нові і нові люди. Багато жителів нашого міста і області побували на заходах в Просвіті. На 2019 рік ми не втрачаємо оптимізму і віримо в позитивну тенденцію розвитку Січеславської Просвіти а щоб це здійснилось, постараємось докласти максимум зусиль і зробити усе, що є можливе в наших силах а інколи, навіть, трішки більше. Завжди ваша Просвіта з 1868 року

   Лис 03

   Завершено ремонт бібліотеки Січеславської Просвіти

    Завершено ремонт бібліотеки Січеславської Просвіти 3 листопада 2018 року завдяки допомозі: Росінець Олександр Олександрович – 500 грн. Антон Мороз – 200 грн. Кіляков Олексій Володимирович – 1000 грн. Пік Віталій Володимирович – 300 грн. Топало Сергій Володимирович – 100 грн. Фещенко Олександр Миколайович – 100 грн. Маковський Петро Iлькович – 1000 грн. Шарупа Олександр Іванович – 50 грн. Клочко Роман Вiкторович – 100 грн. Невідомий меценат з Івано-Франківська – 200 грн. Ємченко Г. О. – 200 грн. Мая Ернст Готівка – 200 грн. Ремесник Олександр Олександрович – 6000 грн. Невідомий меценат зі Львова – 70 грн. Людмила Пасько Переказ – 3000 грн...Read More

    Жов 03

    Цикл лекцій “Шлях християнства”

    Цикл лекцій “Шлях християнства”

    Викладачі Дніпровської духовної семінарії прочитали курс лекцій про історію церкви в Січеславській Просвіті. Заради кращого розуміння ролі християнства в долі українського народу були прочитані доповіді на такі теми як етапи розвитку церкви, питання католицизму, православ‘я та протестантизму, становлення церкви в Україні.

    Вер 15

    Рішення про ремонт бібліотеки Січеславської Просвіти

     Зважаючи на стан приміщення, в якому знаходилась бібліотека Січеславської Просвіти було прийнято рішення розпочати ремонт і привести приміщення бібліотеки до нормального стану.

     Вер 08

     Зусріч з перекладачами японського аніме

     Зусріч з перекладачами японського аніме

     В Січеславській Просвіті відбулась зустріч з перекладачами японського аніме українською мовою. По завершенню зустрічі вивчаємо правила японської гри кой-кої (“граємо далі”).

     Чер 02

     Концерт старосвітської кобзарської співогри

     Концерт старосвітської кобзарської співогри

     Василь Жованик, будучи студентом КНУ ім. Т.Шевченка, ученем Кобзарського Цеху, подвижником епічної співочої традиції, провів концерт в Січеславській Просвіті. Слухачі мали змогу почути канти, псальми, історичні пісні, балади, соціально-побутові пісні, танки 16-19 століть під супровід народної бандури, котру доніс до нас Георгій Ткаченко.

     Лют 15

     Старт Безкоштовних курсів української мови в Січеславській Просвіті

     Безкоштовні курси української мови

     15 лютого 2018 року вперше після відновлення діяльності Січеславської Просвіти пройшли “Безкоштовні курси української мови“, які провела Анастасія Теплякова.

     Лют 10

     Січеславська область – публічне обговорення

     Січеславська область – публічне обговорення

     Січеславська область – публічне обговорення – під такою назвою відбулись громадські слухання про зміну назви нашої області на Січеславську. Слухання, які  відбулись в Січеславській Просвіті відвідало більше 60 людей. Свої думки мали нагоду висловити провідні діячі української громади нашого міста. Активісти національного руху знайомилися один з одним і гуртувалися довкола спільної ідеї – перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. На нашу думку, це був перший захід в історії нашого міста, на якому було заборонено використовувати російську та інші іноземні мови, і все спілкування відбувалось українською

     2017
     Гру 31

     Підсумки 2017 року

     Від 5 жовтня по 31 грудня 2017 року в Січеславській Просвіті у відремонтованій лекційній кімнаті проведено 41 захід, що складає близько одного заходу на два дні. Думаємо, що це хороший показник, як для організації, яка тільки відновила свою роботу. Ми раді, що значну частину із запланованого Січеславській Просвіті з Вашою допомогою вдалося реалізувати. За цей час у Просвіти з’явились друзі і партнери, які приходили на допомогу в моменти, коли здавалось, що ситуація безвихідна. Знайте, ви всі ті хто долучався, допомагав, радив і консультував чи просто приходив до нас є найбільшою нашою цінністю. Перед 2018 роком ми ставимо нові цілі а..Read More

     Гру 28

     Перша ватага колядників

     Перша ватага колядників

     Едуард Аркушин і ватага колядників із “Співаємо Різдвяні колядки у Дніпрі” провели першу репетицію в лекційній кімнаті Січеславської Просвіти. Згодом, це стане традицією.

     Гру 22

     Косметичний ремонт малої кімнати

     Дякуючи допомозі Генадія Деревицького у розмірі 5 тис. грн. було зроблено косметичний ремонт малої кімнати у Січеславській Просвіті, що дало змогу продовжувати рухатись вперед в плануванні і приступити до розширення простору лекційної кімнати.

     Гру 16

     Перша вистава театру “Ґерць” в Січеславській Просвіті”

     Перша вистава театру “Ґерць” в Січеславській Просвіті”

     Саме з вистави “Книга Миколая”, яку поставив Театр “Ґерць” в Січеславській Просвіті почалась співпраця між нашими колективами.

     Лис 23

     Повне комплектування лекційної кімнати

     Завдяки фінансовій допомозі Анни Шепко у розмірі 300 доларів було придбано необхідну кількість стільців для повного комплектування лекційної кімнати.

     Лис 06

     Підключення до інернету

     Підключення до інтернету Січеславської Просвіти відбулось 6 листопада 2017 року завдяки фінансовій допомозі:  Василь Шелудяков – 200 грн.  Андрій Куліш – 200 грн.  Сергій Тютюнник – 200 грн.  Іван Дремлюга – 200 грн. було придбано мобільний роутер і проплачено аванс за два місяці інтернету.

     Жов 31

     Овальний стіл Січеславської Просвіти

     Овальний стіл Січеславської Просвіти

     Овальний стіл Січеславської Просвіти за яким проходять практично усі заходи був придбаний завдяки Галині Литвинюк і переданих нею 150 доларів.

     Жов 21

     Звітно-виборна конференція Дніпровської міської Просвіти

     Звітно-виборна конференція Дніпровської міської Просвіти

     Звітно-виборна конференція Дніпровської міської Просвіти, яка відбулась 21 жовтня 2017 року одноголосно обрала на посаду Голови Дніпровського міського об’єднання Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Тараса Шевченка Єгора Гуськова.