День Гідності та Свободи. Вічність була ближче за рідну домівку… - Січеславська Просвіта

День Гідності та Свободи. Вічність була ближче за рідну домівку…

Сьогодні в Січеславській «Просвіті» просвітяни і активна молодь міста згадували і нагадували про буремні події Революції Гідності 2013-2014рр, які відбувалися, як в Дніпрі, так і в Україні.
Прагнення бути українцями «за духом і тілом», а не лише громадянами України «за паспортом», віра, що ми «козацького роду», а не частка «Юга Росії», розуміння і усвідомлення, що на цій землі «…тут господар українець» – все це було фундаментом Зриву наприкінці 2013 року! Людей дістала донецька банда своєю зухвалістю, брехнею, українофобією, москвофілією. Майдан був реакцією на дії антиукраїнської влади, антиукраїнських сил від здорових і сильних людей, яких були мільйони, що в один голос в різних містах України вигукнули безапеляційним, нетолерантним: «Зека – геть!»
«Запах шин і блиск очей однодумців, димові шашки і крики Беркута, биття сердець і горіння автівок, темні ночі і важкі дні: під дощем, під кийками, за мороза і крові – все це Майдан! Де билися Люди зі звірями в погонах; де найбільше цінувалося життя побратима чи посестри, а не своє особисте; де стріляли в замерзлих повстанців, які керувалися гарячим українським серцем і волею, а не холодним розумом комфорту; де Вічність була ближче за рідну домівку…», – так згадує ті події учасник Майданів у Києві і Дніпрі, просвітянин, свободівець Максим Дорофєєв.

Максим Дорофєєв

Просвітянин Андрій Куліш: “Обидва наші Майдани – це великий сплеск національного духу, єднання нації в єдиному пориві навколо спільної мети.
Чи був Майдан потрібен? Чи вірно ми вчинили? Чи варто було все тих зусиль і втрат?
Так, однозначно варто! Ми були абсолютно праві!
Глибина державної кризи, величина загроза незалежності і всеохоплююче беззаконня влади не залишили Нам вибору!
Тільки рішучий протест і радикальні дії мільйонів змогли відтягнути Україну від краю прірви.
Майдан був необхідний, він безповоротно змінив країну, допоміг скинути окови і витягнути країну з московського ярма.
Проте Майдан хоч і значний, але лиш один з багатьох актів державотворення. Тож боротьба триває…”

Андрій Куліш

Юнаки і юначки, що належать до Молодіжного Клубу Січеславської «Просвіти» підготували до перегляду документальний фільм про Революцію Гідності, який висвітлив основні моменти тих подій – подій, що стали початком пробудження Нації від летаргічного сну пострадянської України.
«Дуже приємно, що саме молоді належала ініціятива зробити захід про Майдан 2013-2014рр. в «Просвіті». Це свідчить, що вже ніколи молоді українці не будуть рабами, що вони цінують і шанують подвиг майданівців, Небесної Сотні, які вказали національний шлях розвитку України! Україна має свої традиції, коріння і безумовно заслуговує, щоби мати свою національну державу, якою будуть керувати українці: люди, які апріорі мають не лише право, а й обов’язок вести Україну до процвітання! Досвід Майдану, чесність і справжність Майдану доводить нам, що Нація готова битися, коли мова йде про Гідність, Честь, Правду! Ми «Просвіта» Дніпра готові продовжувати Революцію Гідности до Української Перемоги! Слава Україні!», – зазначив голова Січеславської «Просвіти» Сергій Тютюнник.
Всіх причетних до українства зі святом Свободи і Гідності! Переможемо!