Члени Січеславської Просвіти доєдналися до урочистих заходів по вшануванню постаті Бандери в Дніпрі - Січеславська Просвіта

Члени Січеславської Просвіти доєдналися до урочистих заходів по вшануванню постаті Бандери в Дніпрі

Так сталося, що зараз кожен Новий рік для українців України розпочинається однаково – з Дня Народження Провідника української нації, ідеолога і борця за українську Самостійність Степана Андрійовича Бандери!

Звісно, що ще років 10-15 тому годі було й уявити, що вшанування Бандери можливі у Харкові чи Одесі, Запоріжжі чи Полтаві. Дуже тішить, що Дніпро вже багато років відзначає багатолюдними сходинами і маршами уродини Бандери і є зразком україноцентричності для нашого непростого, за етнічним складом і настроями в головах, регіону.

Вже традиційно члени Січеславської Просвіти доєдналися до урочистих заходів по вшануванню постаті Бандери в Дніпрі, яку організували низка патріотичних політичних і громадських організацій міста. Цього року просвітяни не лише зосередилися на урочистому мітингу і святковій смолоскипній ході, але й додали вуличному заходу імені Провідника української нації інтелектуальної родзинки – було влаштовано книжковий ярмарок простонеба, де центральними експонатами були праці Степана Бандери «Перспективи української революції», а також твори Стецька, Вассияна та інших українських мислителів українського визвольного руху. Були представлені книги патріотичних видавництв: «Крила», окрема подяка Василю Лабайчуку, «УССД» яким керує бандерівець Юрко Сиротюк, НіЦ ім. Дмитра Донцова Олега Багана і «УВС» друга Віктора Рога. Учасники святкування Дня Бандери мали змогу придбати книги, погортати їх і зайве пересвідчитися у пророчій силі слова наших ідеологів і провідниіків! Також на цьому заході, завдяки відомому просвітянину Січеславської Просвіти, досліднику Краю Миколі Петровичу Чабану, було представлено ПЕРШИЙ український часопис на Січеславщині «Запоріжжє» датованого 23 лютого 1906 року! Редактором українського часопису був ніхто инший, як наш Дмитро Яворницький. Це за три роки ДО Дня Народження Бандери і це не Львів чи Тернопіль, а Дніпро (Катеринослав тоді)!

Урочистий мітинг завершився святковою ходою патріотів від парку Ракет до пам’ятника молодому Шевченку підсвіченою гарячим вогнем смолоскипів і зігрітою теплом українських сердець, які віддали сьогодні шану Герою українського народу Степанові Бандері.

Сергій Тютюнник, голова Січеславської «Просвіти»:

«Ми сьогодні вирішили не лише зустрітися з однодумцями і пройтися Маршем вулицями Січеслава на честь Бандери, але й підсилити захід ідеологічно, інтелектуально! Ми зробили книжкову виставку, де мешканці Дніпра могли придбати, насамперед, праці Бандери і осягнути велич цієї постаті для України! Ось лише зверніть увагу на декілька цитат, які я віднайшов гортаючи його «Перспективи української революції» – вони актуальні, цікаві. заряджальні!

Отже:

«В нас тепер є один основний принцип, одна головна мета — Суверенна Соборна Українська Держава. До неї йдемо неухильно. А шлях наш — це шлях революційної визвольної боротьби. Він у нас єдиний тому, що він єдино певний, і єдино можливий.

Боротьба породжує, мобілізує все нових борців, а борці породжують боротьбу. Це безперервний ланцюговий процес, який охоплює щораз ширші кола народу, незалежно від різних змін форм революційної дії.

Віра найбільше скріплює сили душі. Через правдиву й глибоку віру в Бога, Спасителя, кожна людина й цілий народ мають змогу безупинно черпати з вічно живого джерела стільки сили, скільки їхня душа спроможна сприйняти.»